Case studies
  • Szybka rekrutacja spawaczy w ramach transgranicznego delegowania pracowników, zrealizowana dla niemieckiej firmy

    Firma zajmująca się produkcją specjalistycznych pojazdów rolniczych i transportowych, przyczep oraz naczep, która ma dwa zakłady produkcyjne na terenie Niemiec, podpisuje duży kontrakt. Żeby w terminie zrealizować zamówienie musi zatrudnić 6 spawaczy metodą MIG, którzy zostaną zatrudnieni w jednym z dwóch zakładów. Z powodu trudności w pozyskaniu kandydatów na niemieckim rynku pracy, firma nawiązuje kontakt z CPC Consulting, której zleca rekrutację.

  • Zatrudnienie na umowie o pracę tymczasową szansą na sprawdzenie motywacji i umiejętności nowego pracownika

    Średniej wielkości norweska firma z branży budowlanej z powodu braku wystarczającej liczby pracowników obawia się, że będzie zmuszona zapłacić kary za niedotrzymanie terminów. W związku z tym, decyduje się na rekrutację dodatkowych pracowników. W związku z brakiem odpowiednich pracowników na rodzimym rynku, znajduje 4 kandydatów z Polski zainteresowanych jej ofertą pracy. Na początku nie chce zatrudniać nowych osób na stałe, woli podpisać z nimi najpierw umowę o pracę tymczasową i sprawdzić czy poradzą sobie na danym stanowisku. W związku z tym kontaktuje się z CPC Consulting i prosi o wsparcie w zatrudnieniu i oddelegowaniu 4 zrekrutowanych przez siebie kandydatów. Dodatkowo, zleca CPC Consulting rekrutację 4 kolejnych osób. W obu przypadkach kandydaci mają podjąć pracę w ramach transgranicznego delegowania.

  • Skuteczna rekrutacja pracowników tymczasowych dla firmy świadczącej usługi pralnicze w Austrii

    Austriacki oddział międzynarodowej firmy świadczącej między innymi usługi pralnicze, w okresie zwiększonej liczby zamówień, musi zatrudnić dodatkowych pracowników. Mają oni uzupełnić braki kadrowe w okresach, w których występuje duża absencja stałych pracowników, przebywających na urlopach w miesiącach letnich oraz w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Firma kontaktuje się z CPC Consulting i zleca jej rekrutację odpowiednich pracowników, którzy mają być zatrudnieni na umowie o pracę tymczasową.