Przewodnik kandydata
 • Jakie CV przekona rekrutera? Poznaj 7 sposobów!

  CV (Curriculum Vitae czyli życiorys) decyduje o tym, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. CV to twoja wizytówka i podobnie, jak reklama musi być wiarygodna. Potraktuj je więc jak narzędzie marketingowe, które pomoże zbudować profesjonalny wizerunek i przekonać rekrutera, że firma zyska zatrudniając właśnie Ciebie. Co zrobić, aby CV było rzeczywiście skuteczne? Wystarczy trzymać się kilku zasad!

 • Chcesz znaleźć pracę za granicą? Trzymaj się poniższych wskazówek

  Szukanie nowego miejsca zatrudnienia to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli chcemy je znaleźć za granicą. Nie wszystkie informacje o wakatach trafiają do publicznego obiegu. Często pracodawcy wykorzystują inne kanały w dotarciu do kandydatów. Jeśli chcesz, aby twoje poszukiwania przyniosły efekty, uwzględnij ten fakt w swoim planie działania. Zróżnicowanie kanałów dotarcia i podjęcie proaktywnych działań zwiększy twoje szanse na realizację postawionego celu. Poniżej przedstawiamy działania, o których warto pamiętać:

 • Tematy najczęściej poruszane podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę za granicą

  Każdy, kto wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną próbuje przewidzieć scenariusz rozmowy, aby jak najlepiej przygotować się do spotkania. Jeszcze większą niewiadomą może być rozmowa o pracę za granicą, chociażby dlatego, że najczęściej nie znamy realiów danego rynku pracy i wymagań pracodawców. Choć nie da się przewidzieć wszystkich pytań, warto przynajmniej poznać obszary, których mogą dotyczyć. Pozwoli to nam lepiej przygotować się do spotkania z rekruterem.

 • Co musisz wiedzieć o zatrudnieniu za granicą?

  Jeśli pomyślnie przejdziesz wszystkie etapy procesu rekrutacji do pracy za granicą i pracodawca zaoferuje ci pracę, masz przed sobą ostatnie zadanie – dopełnienie formalności związanych z zatrudnieniem.